Kamen MULTI K5

Producent:

Kamen MULTI K5 to nowoczesny kocioł automatyczny spełniający wymagania 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu (ecodesign) wyposażony w retortowy palnik na ekogroszek.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

10 000,00 zł brutto

Opis

Paliwo Węgiel kamienny sortymentu ekogroszek
Wyposażenie Wężownica schładzająca, zawór strażak
Gwarancja 4 lata na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata na zainstalowane podzespoły

Więcej informacji

Kamen MULTI K5 to nowoczesny kocioł automatyczny spełniający wymagania 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu (ecodesign) wyposażony w retortowy palnik  na ekogroszek.

Korpus kotła wykonany jest z atestowanej stali kotłowej P265GH o grubości 6mm, osłonięty płaszczem wodnym, następnie izolowany wełną mineralną i zamknięty w obudowie z blach stalowych malowanych proszkowo. Rozbudowany wymiennik oraz zastosowanie zawirowywaczy spalin, a także komora spalania wyposażona w panele ceramiczne sprawiają, że kocioł uzyskał sprawność sięgającą 91%. Poziomy obieg spalin sprawia, że kocioł ma kompaktowe wymiary i doskonale sprawdzi się nawet w małych kotłowniach. Ponadto kocioł ma wylot spalin skierowany do góry, co jeszcze bardziej poprawia ustawność w kotłowni.

Zastosowane palniki retortowe na ekogroszek to sprawdzone konstrukcje, które nie sprawiają żadnych problemów w użytkowaniu. W kotle o mocy 15 kW znajduje się podajnik stalowy Remokomplex, natomiast w pozostałych mocach zastosowano palnik żeliwny Ekoenergia.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań obsługa kotła polega jedynie na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku co 3-7 dni, usunięciu popiołu oraz czyszczeniu kanałów konwekcyjnych.

Nowatorskie rozwiązania i sprawdzone materiały gwarantują długą żywotność i bezawaryjną pracę.

Zasobnik paliwa może być po prawej lub lewej stronie kotła, co należy zaznaczyć w zamówieniu.

Pliki do pobrania